SIAPA APR?

AKADEMI
PILIHAN
RAYA

Ditubuhkan pada tahun 2007, pada mulanya Akademi Pilihan Raya (APR) hanya dianggotai oleh seramai 10 orang pegawai.

Pada tahun 2016, SPR telah melaksanakan penstrukturan semula dan APR dianggotai oleh seramai 31 orang pegawai dan sokongan. Objektif utama adalah untuk meningkatkan pengetahuan dan kemahiran pegawai dan warga SPR, petugas-petugas pilihan raya, parti-parti politik dan pihak-pihak yang terlibat secara langung dalam pengurusan pilihan raya selain meningkatkan kesedaran mengenai pentingnya penglibatan dalam pilihan raya di kalangan masyarakat.

INILAH AKADEMI PILIHAN RAYA

Visi.

Untuk Menjadi
Organisasi Pembelajaran Dan
Institusi Demokratik Terulung Dan
Disegani Di Mata Dunia

Misi.

Untuk Memastikan APR menjadi
Platform Bagi Latihan dan Pendidikan
Tentang Pilihan Raya Kepada Masyarakat
Dan Menjadi Pusat Rujukan Utama Tentang Pilihan Raya

#myaprteam

Bersama Menyuburkan Demokrasi Negara

Apa Kata Pengarah

Hasanul Isyraf bin Naim

Portal Pendidikan Pengundi ini dibangunkan bertujuan untuk menyampaikan maklumat yang sahih, benar dan tepat kepada rakyat tentang Pilihan Raya. Selain daripada itu juga, ia menjadi medium perhubungan antara rakyat dan SPR dalam memberikan pencerahan tentang pengurusan pilihan raya, undang-undang dan peraturan-peraturan yang ditetapkan dalam menguruskan sistem demokrasi negara. Semoga portal ini dapat dimanfaatkan dan bermanfaat kepada semua. Kami sentiasa ada untuk anda. Bersama menjunjung demokrasi negara.

| Email : hasanul@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7192
| No.Tel.(B) :013.209.6360


Norizati binti Razali
Setiausaha Pejabat Pengarah APR

| Email : norizati@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7173
| No.Tel.(B) : 019.376.5138

Apa Kata Timbalan Pengarah

Norlinah Jamman

Semoga portal ini memberikan manfaat kepada pelanggan SPR dan menjadi sumber rujukan utama tentang pilihan raya di Malaysia.

Email : norlinah@spr.gov.my | No.Tel.(P) : 03.8892.7194 | No.Tel.(B) : 011.1223.1022


Pendaftar APR dan Ketua-Ketua Program

Aizat Hariz bin Md Soh
Pendaftar

| Email : aizat@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7010
| No.Tel.(B) : 012.610.2777

Khadijah binti Ishak
Ketua Program Pengurusan Strategik

| Email : khadijahishak@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7172
| No.Tel.(B) : 017.525.2911‬

Rafidah binti Arshad
Ketua Program Pendidikan Pengundi

| Email : rafidah.arshad@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7231
| No.Tel.(B) : 013.204.4852‬

Nik Aminudin bin Nik Shahar Shah
Ketua Program Pengurusan Latihan

| Email : nikaminudin@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7232
| No.Tel.(B) : 013.933.7905

Zamri bin Mohd Jalil
Penolong Pengarah
(Pengurusan Latihan) 1

| Email : zamrijalil@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7234
| No.Tel.(B) : 012.341.8145‬

Amar Soufwan bin Morazuki
Penolong Pengarah
Pendidikan Pengundi

| Email :amarsoufwan@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7129
| No.Tel.(B) : 011.2831.0746‬

Shamsiah binti Chee Ros
Penolong Pengarah
(Pengurusan Latihan) 2

| Email : shamsiah@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7129
| No.Tel.(B) : 016.385.6807‬

Jhassmeen Nureen Anak Ngong
Penolong Pengarah
(Pengurusan Strategik)

| Email : jnureen@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7193
| No.Tel.(B) : 011.2634.2825

Warga APR

Norliza binti Md. Nor
Penolong Pegawai Tadbir

| Email : norliza@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7213
| No.Tel.(B) : 017.335.2253‬

Ruhana binti Baharum
Ketua Pembantu Tadbir

| Email : ruhana@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7123
| No.Tel.(B) : 011.3900.1993

Nor Aziah binti Md Kassim
Pembantu Pustakawan Kanan

| Email : aziah@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7020
| No.Tel.(B) : 019.201.7841

Adeline Alvina Anak Nokiat
Pembantu Pustakawan

| Email : adeline@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7341
| No.Tel.(B) : 019.868.4790

Noor Idahyu binti Ibrahim
Pembantu Tadbir

| Email : idahyu@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7225
| No.Tel.(B) : 017.208.7330

Mohamad Zabadi bin Baharuddin
Pembantu Tadbir

| Email : zabadi@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7210
| No.Tel.(B) : 012.635.5811

Norasmah binti Yahaya
Pembantu Operasi

| Email : norasmah@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7341
| No.Tel.(B) : 0171.2433.7893

Mohamad Azwan bin Mohamad Azmi
Pembantu Operasi

| Email :               
| No.Tel.(P) : 03.8892.7189
| No.Tel.(B) : 012.648.6624

Faizul Fahsyar bin Maharidan
Pembantu Operasi

| Email : fahsyar@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7216
| No.Tel.(B) : 011.1281.9591

Hazida binti Hussin
Ketua Pembantu Tadbir

| Email : hazida@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7220
| No.Tel.(B) : 019.800.8247‬

Nazrin bin Alis
Pembantu Tadbir

| Email : nazrin@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7226
| No.Tel.(B) : 013.694.8594

Siti Nor Hafiza binti Mat Hussain
Pembantu Tadbir

| Email : hafiza@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7223
| No.Tel.(B) : 013.693.4472

Nurul Wahida binti Mohd Zain
Pembantu Tadbir

| Email : wahida@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7196
| No.Tel.(B) : 013.358.7125

Nurul Mashitah binti Roslan
Pembantu Tadbir

| Email : nurulmashitah@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7228
| No.Tel.(B) : 017.357.5094

Zainur Aini binti Abdullah
Ketua Pembantu Tadbir

| Email : zainur@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7222
| No.Tel.(B) : 010.234.5345

Wan Samsuhaida binti Samsudin
Ketua Pembantu Tadbir

| Email : suhaida@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7219
| No.Tel.(B) : 019.219.0931

Fathin Azwida binti Abd Wahab
Pembantu Tadbir

| Email : fathin@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 03.8892.7199
| No.Tel.(B) : 019.234.3664

Halizul bin Abd. Halim
Pereka Grafik

| Email : halizul@spr.gov.my
| No.Tel.(P) : 
| No.Tel.(B) : 011.1562.9809

APR Di Mana

Program dan Aktiviti APR